ПОДІЇ


освітні наукові виробничі

КОНКУРСИ


гранти стипендії премії нагороди

призи програми обміни студії

тренінги  стажуванння літні школи

ФОТОГАЛЕРЕЇ


науково-освітні та гірничовидобувні

центри України

КОНТАКТИ


consultant_ua

ПРОГРАМИ

ПОСИЛАННЯ


Розробка родовищ залізних, уранових, марганцевих руд

автор: Олег Хоменко

 

 Розробка залізних руд

Інформація у стадії підготовки.

 Розробка уранових руд

Зі всіх складових створення власного виробництва ядерного палива в Україні реально є тільки одна: сировинна база. Природа щедро наділила українців урановими рудами але не такими багатими, як у Канаді чи Австралії, зате їх запаси найбільші в Європі, а можливо і у світі. Точна кількість урану, що знаходиться в земній корі, невідома. Вчені сходяться на думці, що її кількість складає від 0,0002 до 0,0004%. Проблема полягає в тому, що цей елемент є розсіяним, тому недивно, що жодна країна не може похвалитися багатими запасами урану в межах одного родовища. На сьогоднішній день серед уранових родовищ можна виділити Яхимовське (Чехія), Мерісвейл (США), а також родовище в Корнуеллі (Великобританія), Британській Колумбії (Канада) та ін. Скільки запасів урану в Україні до сих пір невідомо. Через хронічний брак коштів геологорозвідувальні роботи по уранових покладах не проводилися з моменту розпаду Радянського Союзу. За розвіданими запасами Україна займає перше місце у Європі і шосте у світі, і в будь-якому випадку, фахівці запевняють, що офіційно захищені запаси і фактичні дуже відрізняються, і сировини для завантаження вітчизняних гідрометалургійних заводів з випуску уранового концентрату вистачить не на одну сотню років.

 

До офіційних запасів України слід віднести 12 детально розвіданих ендогенних уранових родовищ, що сконцентровані у двох рудних вузлах – Кіровоградському і Ново-Костянтинівському. За існуючих темпів використання ядерного палива цими запасами, що можливо видобувати тільки підземним способом, Україна буде забезпечена на 100 років. До цього слід додати ще запаси 15 промислових родовищ пісковикового типу (за градацією МАГАТЕ), що придатні для більш екологічно прийнятного підземного вилуговування. Серед них найбільш підготовлені до розробки Садове, Сафонівське, Ново-Гур’євське та Сурське. Родовища України дають можливість підтримувати конкурентоспроможність вітчизняного уранового концентрату у світі за рахунок великих розмірів рудних тіл, що дозволяє застосовувати високопродуктивні системи розробки; високих міцнісних властивостей руд і порід, що дозволяють проходити гірничі виробки без кріплення та відпрацьовувати очисні блоки великих розмірів; низьких водопритоків у гірничі виробки. Крім того, відносно низький вміст урану в рудах дає можливість забезпечувати нормальну радіаційну обстановку на робочих місцях за умов достатньої вентиляції.

 

На сьогоднішній день в Україні налічується 12 уранових шахт, найпотужніші, а саме головне – діючі з яких розташовані в Кіровоградському рудному районі. Перш за все, мова йде про перше і фактично єдине підприємство з видобування урану – ДП «СхідГЗК». Підприємство спеціалізується на розвідці, видобуванні та переробці урану, який після збагачення в Росії використовується для виробництва ядерного палива. Сучасний обсяг видобутку уранорудної сировини, що забезпечують шахти «Смолінська» і «Інгульська», становить 900 тис. т, що майже 30% від потреби України. Вихід на проективний рівень видобутку уранової руди шахтою «Ново-Костянтинівська», що до 2006 року знаходилась у складі ДП «СхідГЗК», очікується через 7-10 років за умови добудови підприємства і планового нарощування обсягів видобутку. Це I каскад: 1,5 млн. т/рік з 2015 року та II каскад – 2,5 млн. т/рік з 2019 року.

 

Після покращення екологічного стану шламосховищ можливо використовувати промислові потужності зупинених гідрометалургійних заводів у містах Жовті Води та Дніпродзержинськ. Окрім цього, можливо задіяти ресурсний потенціал з видобутку та збагачення цирконію в Україні та отримання цирконієвого прокату ядерної чистоти 0,005%, що можливо зробити на основі Вільногірського родовища та ЗАТ «Кримський титан». У начальний період підвищення обсягів видобутку можливо отримати лише за рахунок підземного свердловинного вилуговування урану (СПВ), яке визнано у світі як менш шкідливий для навколишнього середовища та персоналу. Придатними для розробки способом СПВ в Україні визначено 5 родовищ, а саме: «Сафонівське» і «Михайлівське» (Казанський район, Миколаївська область); «Новогур’ївське» (Пятихатський і Криничанський райони, Дніпропетровська область); «Садове» (Арбузінській район, Миколаївська область); «Сурське» (Солонянський район, Дніпропетровська область).

 Розробка марганцевих руд

 

Інформація у стадії підготовки.

Зробити стартовою
Долучити до закладок
Пошук по порталу
Пошук по заголовках, описах, ключових словах сторінок
Пошук по заголовках, описах, ключових словах і тілу сторінок
Новини

2023-12-02
Вага сучасних військових бронежилетів
Вага сучасних військових бронежилетів може суттєво відрізнятися, як і їхня вартість, залежно від кількох факторів. Вага бронежилета, що використовується військовослужбовцями, коливається від 9 до 25 кг залежно від конкретної моделі та мети його використання.

Аналітика

Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболкахГолд Нідл
Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболках
Вишиваємо на футболках та іншому одязі логотипи, шеврони, тризуб, товарні знаки тощо. Процес вишивки на тканині, шкірі та хутрі максимально комп'ютеризований. Машина вишивальна забезпечує швидке та якісне нанесення потрібного малюнка на поверхню. Є програмування різних малюнків, намальованих у спеціальних програмах із зазначенням кольору нитки. Що дає змогу вишивати ексклюзивні малюнки.

Відповіді на Ваші питання
Будьте в курсі всіх новинок порталу
Підпишіться на розсилання
E-mail:
  Підписатись
Повідомити про помилки
на сайті